Chemie v kuchyni

Projektový den na SUPŠS v Železném Brodě

Žáci obou devátých tříd se ve dnech 6. a 13. října 2021 zúčastnili projektového dne v rámci studia chemie.

SUPŠS v Železném Brodě nabízí žákům základních škol možnost prověřit si svoje znalosti a dovednosti v chemické laboratoři. Nabídka programů je velmi pestrá a umožňuji experimentovat jak začátečníkům, tak i pokročilým.

Téma projektového dne bylo „Chemie v kuchyni“. Děti se pod vedením odborníků zkusily vžít do role pracovníků obchodní inspekce a zjišťovaly, zda výrobci potravin dodržují předepsané složení výrobku. Vyzkoušely si metodu titrace, zjišťovaly kyselost a zásaditost výrobků používaných v domácnosti a hlavně se zdokonalovaly v práci s chemickými látkami v laboratoři. Všichni se ukázali jako velmi šikovní a zodpovědní chemici a zaslouží si pochvalu.

Irena Grohová

Datum publikování: 15.10.2021 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová