Děti památkám, památky dětem

Výtvarná soutěž Národního památkového ústavu

S výtvarným kroužkem jsme se zapojili do výtvarného projektu Národního památkového ústavu, který byl věnován šlechtickému rodu Habsburků - Habsburkové doma i v Českých zemích - děti památkám, památky dětem.

Úkol to nebyl jednoduchý. Byly zadány 4 tematické okruhy a děti nejvíce ztvárnily zámek Zákupy, svatbu Františka Ferdinanda ď Este a Žofie Chotkové nebo podobu císaře Františka Josefa I.

Výsledkem nadšení a kreativity mladých výtvarníků byla ocenění v kategorii 1. a 2. třída a 3. - 5. třída, a to na prvních třech místech. Malba Madlen Hynkové z 2. B se stala i součástí plakátu výstavy v Severočeském muzeu v Liberci.

1. místo  Adam Tomiška 2.B, Stela Říhová 3.B

2. místo Madlen Hynková 2.B, Anna Kysilková 3.B

3. místo Rozárka Kusalová 1.B, Ema Duchovičová 3.B, Dan Duchovič 1.B

V pondělí 17. 6. 2024 proběhlo v Severočeském muzeu v Liberci slavnostní vyhlášení a vernisáž výstavy, která bude k vidění do 31. 12. 2024.

Děti a jejich rodiče si nejprve mohli prohlédnou bez přítomnosti veřejnosti expozice, ale mohli nahlédnout i do depozitářů, prohlédnout si pár skvostů, které se týkaly rodu Habsburků a vyšlapat až na půdu, odkud byl krásný výhled.

Ceny předávali páni ředitelé muzea a NPÚ a památkáři Památkového ústavu v Liberci..

Slavnostní vyhlášení se všem moc líbilo a byl to pro všechny krásný zážitek.

Velká gratulace patří všem vítězům a děkuji za skvělou reprezentaci školy!

Soňa Havrdová

Datum publikování: 17.06.2024 | Datum akce: | Autor: Soňa Havrdová