Exkurze na letiště

VIII. A a VIII. B na Letišti Václava Havla v Praze

Naši žáci se pravidelně účastní zajímavých exkurzí. Mezi ně patřila i ta dnešní na Letiště Václava Havla v Praze, kterou absolvovaly děti z obou osmých tříd.

Po úvodním povídání o historii letiště jsme všichni prošli vstupní kontrolou a přesunuli se do speciálního autobusu, který nás dvě hodiny vozil po místech, kam se obyčejný smrtelník jen tak nedostane. Navštívili jsme např. hangár, kde sídlí hasičský sbor s nejmodernějším vybavením a technikou, dále jsme zastavili přímo na ploše, kde přistávají a startují letadla a neméně zajímavý byl i pohled na vykládku zavazadel z letadla, dočerpávání paliva a navádění letadel na parkovací místa. Vše bylo doprovázeno skvělým výkladem a spoustou odpovědí na naše všetečné otázky.

Co by to bylo za výlet do Prahy, kdybychom neměli alespoň chvilku na rozchod v nákupním centru. Tam jsme doplnili zásoby jídla a pití na zpáteční cestu a mohli se spokojeně vydat k domovu.

Exkurze se nám všem líbila.

Datum publikování: 15.11.2018 | Datum akce: | Autor: Radka Havlová