Finále MasterChef Kokonín

O nejlepších kuchařích v Rychnovské 216 je rozhodnuto!

O tom, kdo je nejlepším kuchařským týmem na naší škole, je rozhodnuto. Do finále postoupila dvě družstva. Jedno tvořili žáci deváté třídy a ti se utkali se sedmičlennou skupinou osmáků.

Tentokrát nikdo dopředu nevěděl, z čeho a co se bude vařit. Nabídka surovin byla opravdu rozmanitá. Obě družstva dostala za úkol připravit ve velmi krátkém časovém úseku předkrm v podobě jakéhokoliv salátu, dále libovolný hlavní chod a sladký dezert. Vaření bylo doplněno o mezisoutěž, která spočívala v rozpoznání několika druhů koření.

Na průběh celé soutěže dohlížela přísná porota v čele s profesionálním kuchařem. Ta na závěr ohodnotila nejen to, jak byly pokrmy naservírovány a odprezentovány, ale hlavně nápaditost a chuť všech výtvorů.

No a kdo se radoval z prvního místa, krásných výher a fantastického dortu? Přeci ten nejlepší. A kdo se jím stal? Patra šikovných a sehraných deváťáků. Druhé místo bylo samozřejmě také bohatě odměněno, takže osmáci odešli sice s porážkou, ale s nadšením, že to příští rok určitě musí vyhrát oni.  Všichni jsme si celé odpoledne náramně užili.

Datum publikování: 03.04.2019 | Datum akce: | Autor: Radka Havlová