Lodí po Vltavě

IV. B a V. B na výletě v Praze

V úterý 18.6. vyrazili  čtvrťáci a páťáci z vrkoslavické školy na celodenní výlet do Prahy.

Program byl nabitý, a tak se od školy odjíždělo již v půl sedmé ráno, aby se vše stihlo dle plánu.

Jako první nás čekala hodinová plavba parníkem po Vltavě. Podpluli jsme Karlův most a viděli Kampu, Národní divadlo i Hrad. Pak jsme vyšlápli do kopce přes královskou zahradu do areálu Pražského hradu. Zhlédli jsme Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, kouzelnou Zlatou uličku i věž Daliborku. Všichni se moc těšili na rozchod na Staroměstském náměstí u orloje, kde se vesele utratily poslední peníze - většinou za zmrzliny, trdelníky či nutné chlazené nápoje, které byly v horku potřeba. Celý den nás Prahou provázel průvodce Míra, který nám o pražských památkách i zajímavostech poutavě vyprávěl.

Výlet se vydařil, ale po turisticky přeplněné Praze jsme se rádi vrátili do klidného Jablonce smile

Datum publikování: 02.07.2019 | Datum akce: | Autor: Lucie Štemberová