Malí zahradníci pomáhají přírodě

Druháci vysadili cibuloviny pro krásu i užitečný hmyz

Děti z druhé třídy se s nadšením zapojily do výsadby jarních cibulovin, jejímž cílem bylo nejen zkrášlit okolí školy u cesty pod kaštany, ale také podpořit místní ekosystém. Během této aktivity se malí zahradníci naučili, jak správně zasadit cibulky, ze kterých na jaře vyrostou rostliny, rozkvetou a budou sloužit jako první potrava pro včely a další užitečný hmyz. Společně s panem Drápalem a paní učitelkou Hostašovou žáci vysadili tulipány a krokusy, které zkrášlí okolí školy a přispějí k udržení biodiverzity. Tyto květiny jsou totiž jedny z prvních, které na jaře rozkvétají, a poskytují tak nezbytný nektar a pyl pro včely, čmeláky a další opylovače, kteří jsou důležití pro zdraví naší přírody.

Děti se těší na jaro, kdy jejich úsilí přinese barevné květy, které potěší nejen kolemjdoucí, ale i užitečný hmyz. Tato aktivita pomohla dětem pochopit, jak důležité je starat se o přírodu a aktivně přispívat k ochraně životního prostředí.

Radka Hostašová

Datum publikování: 10.10.2024 | Datum akce: | Autor: Radka Hostašová