O skláři Lišákovi

Školní výlet II.B

Velmi povedená slunečná středa dopřála druhákům báječnou výpravu za poznáním v našich Jizerských horách - turistickou cestu z Nové Louky kolem Blatného rybníka do zaniklé osady Kristiánov, kde jsme byli již očekáváni.

Děti se ve stálé expozici muzea dostaly prostřednictvím zábavného programu  do příběhu O skláři Lišákovi. Objevily tehdejší podobu a kouzlo bývalé sklářské osady. Nakonec hledaly legendární poklad čaroděje Tamanna. Při pátrání se dozvěděly o podstatě výroby skla a seznámily se s historií a příběhy lidí z osady.

Vše se převážně odehrávalo  v tzv. „Liščí boudě“, nově zrekonstruované budově bývalého domku pro skláře, a jejím okolí. Výtvarná dílna byla připravena replique montre rolex v přístřešku venku a všichni si tam podle vlastní fantazie navlékli z korálků lišácký náhrdelník nebo náramek. Na závěr nesměl chybět ani nákup nezbytných suvenýrů! Překvapením ještě byla pro každého taška plná dárků z Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Velký dík patří paní lektorce, která nám vše ochotně dopravila až do školy.

Poté jsme se cestou kolem vodní nádrže Josefův Důl prošli až do Hrabětic, odkud nás autobus hned dopravil zpět do školy. Až během zpáteční jízdy a zpěvu „Sláva vlasti výletu!“ se před cílem objevily první dešťové kapky. Písnička měla pravdu!

Datum publikování: 09.06.2019 | Datum akce: | Autor: Lenka Řehořová