Slavnostní vyhlášení výtvarných soutěží na Vrkoslavicích

Mimořádné úspěchy vrkoslavických výtvarníků

V úterý 4. 6. 2024 jsme se na Vrkoslavicích všichni sešli, abychom slavnostně vyhlásili výsledky školní výtvarné soutěže Motýli a předali i diplomy a ceny oceněným výtvarníkům v celostátní výtvarné soutěži Krkonoše očima dětí a v soutěži pořádané Městskou knihovnou - Sdílej s námi Jablonec nad Nisou.

Školní výtvarná soutěž - Motýli

Každoročně je ve škole pořádána školní výtvarná soutěž. Téma pro letošní ročník bylo inspirováno Českým svazem ochránců přírody, který rok 2024 vyhlásil Rokem motýlů.

Děti doma malovaly a tvořily a výsledkem byla zajímavá a krásně zpracovaná díla.

Z každé třídy byli porotou, kterou tvořili pedagogové a ostatní zaměstnanci školy a moc jim za to děkuji, vybráni vítězové a oceněny i další pěkné práce.

Vítězi se stali :

Miroslav Bien 1. B, Filip Pánek 2. B, Stela Říhová 3. B, Veronika Budinová 4. B a Darina Pleštilová 5. B.

Všichni výtvarníci, kteří se účastnili získali pěkné výtvarné ceny.

Krkonoše očima dětí - celostátní výtvarná soutěž

Tématem letošního 45. ročníku byl i vlk v pohádkách.

Obrázek Pohádka o vlku a kůzlátkách, který namalovala Adéla Fišerová z 2. B ve výtvarném kroužku, získal ve své kategorii 1. místo.

Čestné uznání získala ve stejné kategorii za práci Červená Karkulka, Sofie Adamovská z 2. B.

Do soutěže dorazilo celkem 750 obrázků z 19 MŠ a 55 ZŠ.

Sdílej s námi Jablonec nad Nisou

Do soutěže pořádanou jabloneckou knihovnou jsme předali 8 prací z výtvarného kroužku od 6 autorů, kteří získali ocenění za celý soubor prací a odměnou jim byly velmi pěkné ceny.

Obrázky se stanou součástí výstavy v září - přesný termín a místo bude upřesněn.

Všem výtvarníkům blahopřeji a těším se na další tvoření!

Soňa Havrdová

Datum publikování: 15.06.2024 | Datum akce: | Autor: Soňa Havrdová