Soutěž mladých zdravotníků 2017

Máme pěkná umístění

Ve středu 3. května 2017 se dva pětičlenné týmy naší školy zúčastnily „Soutěže mladých zdravotníků“. Za první stupeň pod vedením velitelky Jany Hympánové soutěžili: Vítek Sovtan, Tereza Karasová, Tereza Viktorová a Eliška Pospíchalová. Za druhý stupeň pod vedením velitele Matěje Teplého: Denisa Folková, Marie Medková, Angelika Sovtanová a Ema Malá. Hlavním úkolem v soutěži bylo ukázat schopnost reagovat ve vypjatých situacích a pomoci člověku, který je v ohrožení zdraví a života. Děti ošetřovaly zraněného horolezce, pracovníky v chemické laboratoři, předvedly znalosti a dovednosti obvazových technik a transportování raněných. Byla připravena také nesoutěžní stanoviště – hasiči, armádní zdravotníci, dopravní policisté, vodní záchranáři a další.

Soutěže se zúčastnilo 19 týmů z okresu Jablonec nad Nisou. Náš tým z prvního stupně se umístil na 5. místě, tým ze druhého stupně na krásném 2. místě.

Všechny děti si zaslouží pochvalu za statečnost a nasazení, s jakým předvedly vše, co se v rámci poskytování první pomoci naučily.

Radka Hostašová

Datum publikování: 09.05.2017 | Datum akce: | Autor: