Volba povolání

IX. třída přemýšlí o budoucnosti

Pomalu, ale jistě se našim deváťákům blíží další životní etapa. Budou se muset rozhodnout, na kterou střední školu či učiliště bude směřovat jejich přihláška ke studiu. Někdo má už v tuto chvíli jasno, ale mnozí stále ještě přesně nevědí.

Proto jsme využili příležitosti a navštívili hned tři akce určené právě volbě budoucího povolání. Jednou z nich byl veletrh vzdělávání Amos v jabloneckém Eurocentru a rozsáhlejší charakter měl podobný veletrh škol a pracovních příležitostí Educa v Liberci. Obě tyto akce byly zaměřeny na prezentaci škol a firem. Děti tak získaly spoustu užitečných informací nejen o přijímacích zkouškách, ale i o možném uplatnění v praxi, o chodu jednotlivých škol a o volnočasových aktivitách. Opravdu bylo z čeho vybírat.

Úřad práce v Jablonci n. N. nám navíc nabídl besedu k volbě povolání a možnost otestovat žáky devátých ročníků, pro který druh povolání mají předpoklady. Samozřejmě jsme toho využili a navštívili i tuto akci, díky které i ti nerozhodní už mají představu, co by chtěli jednou v životě dělat.

Datum publikování: 19.10.2018 | Datum akce: | Autor: Radka Havlová